Del med dine venner

Lækker Alu gravel ramme fra svenske AlleBike. Rammen er i Aluminium med carbon forgaffel.
Rammen kan tage indtil 47 mm brede dæk, så en rigtig fin ramme til dit bike packer eventyr.
Rammen er forsynet med mounts både på gaffel og overfør til evt. tasker

Geometri

XS (148-166)S (158-172)M (168-178)L (174-186)XL (182-196)
Kronrør124133143169190
Effektiv overrørslængde534558573587612
Reach373395405412431
Stack543549567591611
Kronrørsvinkel70,570,570,570,570,5
Saddelrør462492522552582
Kædestagslængde430430430430430
Saddelrørsvinkel73,573,573,573,573,5
BB drop7575757575
Hjulbase10271029105010661092
Gaffellængde395395395395395
BB højde335335335335335
Styrbredde420420440440440

Cykelstørrelser

X-small, Small, Medium, Large, X-large

cykelfarver

,

Geargruppe

Saddel

Styr

Hjul

Dæk

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “MB31 Gravel ramme”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

 

Prismatch:

Her kan du skrive, hvis der er særlige ting vi skal være opmærksomme på